עורך דין מקרקעין

ניצבים בפני עסקת מקרקעין – אל תיקחו סיכונים מיותרים ואל תיגשו לעסקה כל כך חשובה ומורכבת לבדכם.

בין אם אתם המוכרים ובין אם אתם הקונים, זכרו כי אין צד שזכויותיו והאינטרסים שלו שמורים ומובטחים ועל כן, על מנת לוודא את שמירת מלוא זכויותיכם לצד ביצוע העסקה כחוק, נכון להסתייע בשירותיו של עורך דין מקרקעין. במשרדנו חסון פרץ – עורכי דין אשר מתמחים בתחום נדל"ן.

משרדנו מלווה צדדים במגוון רחב של עסקאות מקרקעין, פשוטות ומורכבות, ביניהן:

הגשת בקשה לרישום משכנתה

הגשת בקשה לרישום משכנתא

תביעות ליקויי בניה

תמ"א והתחדשות עירונית

רישום בתים משותפים

רישום בתים משותפים

הגשת בקשה לרישום משכנתה

הגשת בקשה לרישום הורשה

רישום או ביטול הערת אזהרה

רישום או ביטול הערת אזהרה

עסקאות מתנה במקרקעין

עסקאות מתנה במקרקעין

תביעות כספיות

הגשת דיווחים למיסוי מקרקעין

פרצלציה

פרצלציה

התנגדות לבקשה למתן צו קיום צוואה

רישום והסרת עיקולים במקרקעין

הגשת בקשה להעברת זכות שכירות במקרקעין

הגשת בקשה להעברת זכות שכירות במקרקעין

עריכת הסכמי חלוקת עיזבון בין יורשים

עריכת הסכמי שיתוף ועוד

לאורך השנים ייצגו עורכי הדין במשרדנו לקוחות פרטיים, יזמים וקבלנים בעסקאות מגוונות, פשוטות ומורכבות, וצברו ניסיון רב בתחום הנדל"ן.

איך זה עובד?

01

פגישת היכרות

מגיעים למשרדינו, נקבל מכם מידע מעמיק אודות מהות העסקה (קניית/מכירת דירה, שכירות, שותפות וכו'), נבין את התנאים המסחריים שברצונכם להכניס לעסקה, נסביר את המודל המשפטי שלדעתנו צריך לעטוף את התנאים המסחריים ואת העסקה, ונצא לדרך.

02

התחלת עבודה

מתחילים לעבוד על נוסח ההסכם, מטמיעים בו את המנגנונים המשפטיים והמסחריים המשקפים את רצונותיכם ומבטיחים את זכויותיכם, ושולחים אליכם לקבלת התייחסות.

03

ניהול משא ומתן

לאחר שגיבשנו נוסח סופי להסכם, נעביר אותו לצד השני. בדרך כלל לצד השני ישנן הערות להסכם ונפתח מו"מ סביבו. עורך דין מקרקעין ממשרדנו ייצג אתכם בניהול המו"מ עם הצד השני על תנאי החוזה, תוך דחיפה תמידית להגשמת מטרותיכם והגנה על ענייניכם, עד הגעה להסכמה.

04

חתימת ההסכם

מגיעים למעמד חתימת ההסכם. במעמד זה אנו נוודא שכלל התנאים הנדרשים לצורך החתימה קוימו, וכן נוודא שאין חוסרים במסמכים, תשלומים, או עניינים אחרים, אשר יכולים לפגום במעמד החתימה או בקיום העסקה.

05

ליווי לאחר חתימה

במרבית מעסקאות המקרקעין חתימת ההסכם היא התחלת הדרך ולא סופה, כך שדרכינו לא נפרדות עם חתימת ההסכם ואנו נמשיך ללוות אתכם לאורך תקופת קיום ההסכם. במהלך תקופה זו נפעל להעברת הזכויות ורישומן נוודא כי כספי התמורה מועברים בהתאם למועדים הקבועים וכן כי מבוצעת העברה מסודרת של החזקה.

ממליצים עלינו

David Zisner

השירות שקיבלנו מעו"ד חסון היה מעולה – משלב השיחה הראשונית והבנת האתגר, דרך בניית התיק הייצוג והסגירה. לכל אורך הדרך גל היה זמין, הסביר, טיפל בתביעה שלנו בצורה מקצועית ורגישה.

Raziel Levi

פעם ראשונה ואני מרוצה מהשרות והיחס החם וההבנה של הצרכים שלי שרות מעולה

Meir Mor Yosef

שלום לכולם רציתי להביע את תמיכתי בעורך דין גל חסון שייצג אותי בנאמנה ,שרות,מקצועיות ,ואדיבות ממליץ בחום אין דברים כאלה שלא תגידו שלא יידעתם תגיעו לגל חסון ותקבלו את השרות הכי אמין שיש שיהיה בהצלחה…

לקוחותינו יודעים ומרגישים תמיד שדלת המשרד פתוחה בפניהם לכל שאלה
מלאו את הפרטים הבאים ואנו נחזור אליכם בהקדם

עורך דין מקרקעין גל חסון - מנהל מחלקת הנדל"ן

דיני מקרקעין נמנים בין הדינים המורכבים והמאתגרים ביותר.
אנשים רבים יתקלו בהם לראשונה בסמוך להחלטה המשמעותית ביותר בחייהם – רכישת דירת מגורים, אך כידוע דינים אלה חולשים על רבדים נוספים ובניהם אופן סילוק פולשים ממקרקעין, דרכים להסדרת זכויות ועוד.

משרדנו מלווה מוכרים, קונים ויזמים הן בעסקאות מכר והן בפרויקטים מורכבים של התחדשות עירונית, תוך ביצוע בחינה מעמיקה של העסקה המיועדת, בשקיפות מלאה, ובמטרה להגן על זכויות לקוחותינו על מנת לוודא כי אלו מקבלים את התנאים הטובים ביותר.

עו"ד גל חסון צבר ידע וניסיון בניהול עסקאות מקרקעין ובקיא ברזי חוקי העזר העירוניים באופן שיטיב מרבית עם העסקה אותה אתם עומדים לבצע. עורך דין מקרקעין גל חסון, ילווה אותכם. החל מלחיצת היד, דרך רישום העסקה ועד העברת התמורה והזכויות, אנו במשרד עורכי דין חסון פרץ נדאג לאינטרסים שלכם ביסודיות ובמקצועיות ללא פשרות. זכרו, עורך דין מקרקעין יבצע את כלל הבדיקות המקדמיות כדי לוודא שכל המשתנים נלקחו בחשבון טרם העסקה ושוכללו לתוכה על מנת למקסם את כדאיותה ולהבטיח שזו תיעשה על הצד הטוב ביותר עבורכם.

התנהלות נבונה בעסקת מקרקעין מחייבת ליווי מקצועי

לרוב תתקלו בדיני המקרקעין באחד משני מצבים: רכישת דירת מגורים ראשונה או מצב בו תקבלו נכס בירושה.

במקרים אלו תמצאו את עצמכם ניצבים מול עולם חדש שאינו מוכר לכם. זהו עולם הנדל"ן אשר כולל בתוכו היבטים משפטיים רבים וסבוכים וסכומי כסף גבוהים אשר עשויים להאמיר למיליוני שקלים שברצונכם להגן עליהם בצורה הטובה ביותר. כשניגשים לעסקאות מקרקעין ועניינים הקשורים לנדל"ן, חשוב לדעת ולהכיר את כלל ההיבטים ביחס לעסקה ולנכס, וזאת הן אם מדובר בנכס שבבעלותנו והן אם מדובר בנכס שברצוננו לקנות.

לכן, לפני שנכנסים לעסקה יש לבצע בדיקות מעמיקות ולברר את כל הקשור לאופן רישומו של הנכס, מי הבעלים, אילו התחייבויות חלות על הנכס, הערות אזהרה, רישום נכון ביחס למיקומו ולגודלו וכן לבצע בדיקה ביחס לגובה המס אשר נדרש לשלם עם חתימת העסקה. עורך דין מקרקעין מנוסה יבצע עבורכם את העבודה.

התייעצות עם עורך דין מקרקעין בעל ניסיון בהתנהלות מול קשת הרשויות הרחבה אשר הקשורה לעסקאות מסוג זה, עוד בשלבים המקדמיים של העסקה עשויה להבטיח רישום מוצלח של הנכס במשרדי לשכת רישום המקרקעין.

משרדנו חסון פרץ – עורכי דין ממוקם במרכז תל אביב – יפו, עיר בה הבניה וההתחדשות אינן עוצרות לרגע. ואנו מקפידים להתאים עצמנו לקצב הגבוה תוך לימוד מתמיד של השינויים והחידושים הקשורים בעולם הנדל"ן, במטרה להגן על רכוש לקוחותינו תוך שימוש בכלים המשפטיים המתאימים והטובים ביותר לכל עסקה ועסקה.

שאלות נפוצות

בין אם אתם עומדים בפני עסקה מול קבלן או אדם פרטי, הרי שלכל אחד מן הצדדים ישנן העדפות שונות ולעיתים אף אינטרסים מנוגדים לגבי תנאי העסקה, כאשר פעמים רבות עמדותיהן השונות של הצדדים בעסקה עשויות להוות את הגורם אשר יביא להכשלתה, ולגרום לעגמת נפש. עורך דין מקרקעין אשר מכיר את המטריה, יבצע עבורכם בדיקה מעמיקה ויסודית של כלל היבטי העסקה, על מנת להבטיח שהאינטרסים שלכם ישמרו בצורה הטובה ביותר. מחפשים את שירותיו של עו"ד מקרקעין ? אנחנו כאן בשבילכם, חסון פרץ – משרד עורכי דין.

מיסים והיטלים – לא אחת מיסים והיטלים הכרוכים בעסקה עשויים להביא למצב של חוסר כדאיות העסקה. עורך דין מקרקעין מיומן ישקף עבורכם את התמונה המלאה טרם חתימת החוזה בנוגע לתשלומים בהם תתבקשו לשאת בגין רכישת נכס או מכירתו, יבדוק את זכאותכם לפטור מתשלומים שונים בהתאם לקבוע בחוק ויוכל לעשות את ההתאמות הנדרשות כך שהעסקה תעמוד בסטנדרטים הרצויים. לעניין זה חשוב לציין, כי בעסקאות רבות מומלץ לקיים התייעצות עם עו"ד מקרקעין עוד בטרם פרסום הנכס למכירה וזאת בכדי לקבל תמונת מצב ביחס להיטלים ולמיסים אשר אותם יש לקחת בחשבון טרם קביעת מחיר הנכס.

משא ומתן ממצה טרם התקשרות בחוזה – לכל צד לעסקה העדפותיו ולוח הזמנים שלו, בין היתר לגבי העברת התשלום, קבלת החזקה בנכס והתניות אשר מבחינת הצדדים יהוו הפרת החוזה. העברת טיוטות חוזה מכר מהוות חלק בלתי נפרד מהמשא ומתן טרם השלמת העסקה, ולכן חשוב שעורך הדין ידע לבדוק את טיוטת הסכם המכר ולדרוש עבורכם את קיומם של הסעיפים המגנים עליכם בהסכמים מסוג זה ואשר יביאו להשלמת העסקה באופן הטוב ביותר עבורכם.
ההוצאות בהן נדרשים לשאת הצדדים במסגרת עסקת מכר אינן מסתכמות בתשלום בעד הנכס עצמו, ולכן יש לקחת בחשבון מיסים והיטלים, הוצאות לסילוק המשכנתא, אגרות וכיו"ב אשר עסקות מכר מקרקעין טומנות בחובן.

כאשר מדובר בעיר תל אביב, ישנה חשיבות רבה בפניה אל עורך דין הפועל בסביבה זו; מומחה אשר בקיא בין היתר בחוקי העזר העירוניים הרלוונטיים הייחודיים לתחום הרשות המקומית בה הוא פועל ומתמחה ואשר יכול להסתייע בידיעותיו בחוק על מנת לקדם את העסקה ולהביאה לכדי מימוש באופן הנכון ביותר עבור הלקוח. חוקי העזר העירוניים נועדו בבסיסם לשמור ולהגן על האזרחים אך כדי להתנהל נכון ביניהם יש להכירם על בוריים וכך יהיה ניתן לנווט ביניהם לטובת העסקה. בין אם מדובר בתחום הביטחון, איכות הסביבה, הניקיון או שמא מדובר בתחום הבריאות, חוקים אלו מקבלים משנה חשיבות כאשר מדובר בתל אביב, אחת הערים המרכזיות, המאוכלסות והצפופות בארץ. חקיקת חוקי העזר עשויה להיטיב עם העסקה או להוות לרועץ ככל ואי ידיעת סעיפי החוק יפתיעו מי מהצדדים ולא תובא בחשבון בעסקה. ייעוץ וליווי משפטי מקצועי יסייעו לכם אם כך, לבצע עסקת מקרקעין כהלכה.

כדי להבין טוב יותר את הצורך בבחירת עורך דין מקרקעין בתל אביב, ניקח למשל כדוגמא את תכנית הרובעים הקיימת בתל אביב-יפו. כחלק מהתכנית הכללית לקידום פעילות ההתחדשות העירונית, חולקה תל אביב-יפו ל-9 רובעים עיקריים במטרה לפשט הליכי רישוי ובירוקרטיה, ומתן דגש אדריכלי ייחודי לכל רובע על פי אופיו ומאפייניו. התכנית קובעת את מסגרת זכויות הבנייה המרביות בכל רובע מתעדפת ע"פ מדרוג את האזורים בקבלת אישורי חיזוק מבנים מפני רעידות אדמה, (תמ"א 38) וקובעת כללים ומגבלות בנייה שונים הייחודים לאותו אזור מוגדר. בהתאם, עורך דין מקרקעין, הבקיא בתכנית זו, יוכל לייעץ לכם האם עסקת המכר בפניה אתם ניצבים תואמת את ציפיותיכם ביחס למגבלות וההיתרים הכלולים בתכנית הרובעים בהתאם למיקום הנכס האמור בעסקה.

תכנית זו היא רק דוגמא אחת לקווי יסוד עירוניים אשר חשוב לקחת בחשבון בעת ביצוע עסקה, ובאה להדגיש את החשיבות שבבחירת עורך דין מקרקעין בתל אביב הבקיא ברזי חוקי העזר העירוניים הספציפיים, אשר עשויים, גם אם בתום לב, שלא להילקח בחשבון ע"י מי שזה אינו תחום מומחיותו הספציפי. כך האמור גם באשר לחוקי תכנון ובניה, תמ"א ועבודה מול יזמים וקבלנים ברחבי תל אביב-יפו, כמו גם היטלי השבחה וחבויות במס הייחודיים כולם לרשות העירונית הספציפית. כדי לסייע לפיכך, בעסקאות מסוג זה בעיר תל אביב-יפו, יש להסתייע בעורך דין מומחה לתחום רשות זו.

לאחר שניתן פסק דין לפינוי, וככל שהשוכר אינו מפנה את הנכס, יש לנקוט בהליכי הוצאה לפועל לצורך ביצוע הפינוי.
בחוק ההוצאה לפועל נקבע הליך פינוי מזורז (תיקון 35 לחוק) שנועד להבטיח כי המשכיר נכס בשכירות שחוק הגנת הדייר אינו חל עליה, יוכל לפנות דייר שהפר את תנאי השכירות בתוך זמן סביר.

ביצוע הפינוי יתבצע במועד הנקבע ע"י בית המשפט, ויתקיים בנוכחות עורך הדין בסיוע קבלני הוצאה לפועל, בליווי מובילים ובמקרה הצורך בסיוע משטרתי.

דייר סרבן עשוי להסב לכם, כבעלי הנכס, נזקים רבים וממושכים. מאחר ותביעה זו לוקחת זמן מומלץ שלא לחכות ולפנות בהקדם אל עורך דין מקרקעין המומחה בתביעות מסוג זה, אשר יחל בתהליך באופן מידי ובכך יוביל לצמצום הנזק הנגרם לכם.

גם אם פגישתכם עם המוכר או הקונה הסתיימה בחיוכים ואפילו אם הסכמתם על המחיר, כדאי שתדעו שחתימה על זיכרון דברים יכולה להביא מצב בו יהיה לכם קשה מאוד לחזור מהתחייבויותיכם, ולמעשה יהיה ניתן לראות בזיכרון הדברים חוזה מחייב וזאת בשלב מקדמי, לרוב טרם ביצוע בדיקות משפטיות חשובות על ידי עורך דין.
מכיוון שגם במקרים בהם נדמה, כי פרטיה העיקריים של העסקה מקובלים על הצדדים, מצב דברים זה אינו מבטיח את השלמתה, וזאת גם כאשר נדמה כי המדובר בהסכם פשוט או סטנדרטי למדיי, שכן גם לסעיפי הסכם פשוט משמעויות משפטיות נרחבות. ולכן טרם חתימה על זיכרון דברים קיים צורך מידי להסתייע בעו"ד מקרקעין.

כמעט כל אדם יעמוד בשלב כזה או אחר של חייו בפני עסקת נדל"ן, בין אם מהצד המוכר ובין אם כקונה. עסקת נדל"ן פרטית יכולה להתקיים כאשר נחליט להתחדש בדירה חדשה, למכור את דירתנו הקיימת או להשכיר אותה. לעיתים כאשר נעמוד בפני עסקה אנו עשויים למצוא עצמנו מתמודדים עם מונחים ומשמעויות משפטיות שאינם מוכרים לנו. מה הכוונה ב"דמי מפתח"? מה קורה אם הדירה רשומה כ"מושה"? ומה דין דירה הרשומה בחכירה ולא בבעלות? כל אלו עשויים לעלות בעת קיום עסקת מקרקעין ולהוות גורמים משפיעים אשר יובהרו בעבורכם ע"י עורך דין נדל"ן תל אביב המומחה בקיום עסקאות מסוג זה. אל תמהרו לסגת מעסקה רק בגלל שנתקלתם בדבר מה שאינכם מכירים, אך גם אל תמהרו לחתום ולו רק על זיכרון דברים בטרם ביררתם את המשמעויות הנגזרות. עסקת מקרקעין אם כך, הינה אחת העסקאות המורכבות ביותר מבחינה פרוצדוראלית ואשר דורשת ליווי מקצועי ובקיאות בתחומי מעטפת שונים כגון מיסוי, דיני מקרקעין, עבודה מול הרשויות, התנהלות מול בנקים ועוד.

ומה הדין באשר לנדל"ן מסחרי? נדל"ן מסחרי כשמו כן הוא, נדל"ן המיועד לשטחי עסקים ומסחר ואינו מיועד למגורים או לשטחי ציבור. לרוב נדל"ן מסחרי מיועד להשקעה, כאשר בעליו יבחרו להשכירו על מנת לייצר לעצמם הכנסה קבועה וממושכת משכירות. בקטגוריות הנדל"ן המסחרי נכללים משרדים, שטחי מסחר, תעשייה ולוגיסטיקה, קניונים, מרכזים מסחריים, חנויות, חניונים, מלונות, מרכזים רפואיים, מתחמים לוגיסטיים, מבנים תעשייתיים ותחנות דלק. חשוב לזכור שגם במקרים של עסקאות מסוג זה – בסופו של דבר עסקת נדל"ן היא עסקת נדל"ן על כל המשתמע מכך, ודורשת ניהול נכון של הבירוקרטיה הכרוכה כמו גם ייצוג האינטרס הספציפי שלכם בעסקה.

מאמרים אחרונים

בדיקת ליקויי בניה

בדיקת ליקויי בניה

על קניית דירה ועל החשיבות שבעריכת בדיקת ליקויי בניה לפני כן קניתם דירה חדשה או מתכננים לקנות דירה – קודם כל מגיע לכם מזל טוב.

קרא עוד »
הסכם שיתוף במקרקעין

הסכם שיתוף במקרקעין

הסכם שיתוף במקרקעין הוא כלי משפטי באמצעותו ניתן להסדיר את אופן השימוש במצב בו ישנם מספר בעלי זכויות בחלקת מקרקעין אחת. מטרת ההסכם לעשות סדר

קרא עוד »

לייעוץ ראשוני מלאו את הפרטים ואנו נחזור אליכם בהקדם