התנגדות לצוואה - כל המידע על תהליך התנגדות לצוואה על כל גווניה | עו"ד אשר פרץ
ליצירת קשר לחץ כאן:

התנגדות לצוואות

התנגדות לצוואה

מרגישים שקופחתם בצוואה?
הוגשה התנגדות לצוואה בה אתם מופיעים כיורשים? סבורים שצוואה שהוגשה לביצוע מזויפת או נערכה תחת השפעה בלתי הוגנת? חושבים שהנכם יורשים על פי דין של אדם ולא נכללתם בבקשה לצו ירושה שהוגשה בעניינו? רשימת היורשים על פי דין אינה רשימה סגורה, וצוואה איננה סוף פסוק!


משרדנו מעניק את כלל השירותים בענייני ירושות וצוואות ומלווה צדדים להליכים משפטיים, ביניהם:

התנגדות לבקשה למתן צו ירושה

התנגדות לבקשה למתן צו קיום צוואה

הגנה על ירושות וצוואות

תיקון או ביטול צו ירושה או צו קיום צוואה

עריכת צוואות על סוגיהן

הגשת בקשה לצו קיום צוואה או צו ירושה

ניהול עיזבונות

עריכת הסכמי חלוקת עיזבון בין יורשים

עו"ד אשר פרץ - מנהל מחלקת ליטיגציה ויישוב סכסוכי ירושה ועיזבון

מנהל מחלקת ליטיגציה ויישוב סכסוכי ירושה ועיזבון -
עו"ד אשר פרץ

טרם הקמת המשרד אשר עבד במשרד עורכי דין מהוותיקים והמוערכים בישראל והשלים לימודי תואר שני במשפטים באוניברסיטת תל אביב, תוך התמקדות בענפי המשפט המסחרי – אזרחי והליטיגציה, תחומים המהווים את לב ליבו של מקצוע עריכת הדין.

הקו המנחה את אשר מדי יום הוא שבכל סוגיה עליו להשתדל לראות את הדברים מנקודת מבטו של הלקוח, כאשר טובת הלקוח היא הערך העליון, והוא סבור כי שימוש נכון, יצירתי, מקצועי, יסודי ויעיל בכלים המצויים בארגז הכלים שמציע הדין הישראלי הוא המפתח לניהול סכסוכים משפטיים בצורה מיטבית, ולהגנה על ענייניו של הלקוח על הצד הטוב ביותר.

בשגרת עבודתו נחשף אשר מידי יום לסכסוכים אשר מכילים בחובם סוגיות משפטיות ועובדתיות מגוונות ומורכבות, וכן מבלה באופן תדיר שעות ארוכות באולמות בתי המשפט, בישיבות בוררות ובהליכי גישור.

צוות המשרד ואשר ישמחו לסייע לכם בכל סוגיה משפטית אשר נקרית בדרככם, ללוות אתכם לאורך הדרך, ולהעניק לכם את השירות הנדרש בגובה העיניים ובמקצועיות המרבית.

חסון פרץ - עורכי דין - הכתובת שלכם להליכי ירושה ועיזבון:

הליכי התנגדות לצוואות וירושות הם הליכים גדושים במטענים אמוציונאליים, הם סבוכים, הם עשויים להימשך זמן רב, והם דורשים בקיאות רבה בדיני הירושה והעיזבון. 

בשונה מהליכים משפטיים אחרים, בהליכים אלה חסר מרכיב מהותי, והוא שהעד המרכזי – המוריש – אינו בין החיים ואין באפשרות הצדדים להביאו לעדות.

לכן, מומלץ שיהיה לצדכם משרד מנוסה אשר יעניק לכם אוזן קשבת, סביבה מבינה ומקצועית שתפעל להגשמת רצונותיכם ומטרותיכם, והכי חשוב משרד שילחם מלחמה בלתי מתפשרת על זכויותיכם.

לאורך השנים ייצגנו בהצלחה לקוחות רבים בסכסוכי ירושה ועיזבון. הניסיון שרכשנו בתחום ירושות ועיזבונות, מעניק לנו את היכולת לשקף לכל פונה למשרדנו את נקודות החוזק והחולשה ביחס לתיק, להתאים את אופן הייצוג ללקוח, ולהתוות את אסטרטגיית הניהול של ההליך, בדרך אשר תשרת את מטרתו בצורה מיטבית ותחסוך לו הוצאות מיותרות.

אנו מאמינים שיצירתיות, חשיבה מרחבית, יכולת ביטוי גבוהה, יסודיות, נחישות ושימוש נכון במומחים מהשורה הראשונה, הם מרכיבי היסוד הנחוצים לטיפול בענייניהם של לקוחותינו על הצד הטוב ביותר.

מרכיבי יסוד אלו יסייעו לנו גם לצפות את הקשיים והמורכבויות שההליך יכול להביא איתו, ויאפשרו לנו לתת מענה לקשיים ומורכבויות אלה מבעוד מועד.

זקוקים לייצוג משפטי בענייני ירושה ועיזבון? הגעתם למקום הנכון, פנו למשרדנו עוד היום ואנו נעמיד לרשותכם את ניסיוננו ויכולותינו, נפעל לייצג אתכם ולהגשים מטרותיכם על הצד הטוב ביותר.

אלמנט הזמן בהליכי ירושה ועיזבון

סעיף 17 לתקנות הירושה קובע, כי על אדם הרוצה להתנגד לבקשה למתן צו קיום צוואה או למתן צו ירושה, להגיש את התנגדותו בתוך שבועיים מיום פרסום המודעה בדבר הגשת הבקשה בעיתונים. בפועל לא תמיד ידוע לצדדים המעוניינים להגיש התנגדות מתי בדיוק נעשה הפרסום או מהו הזמן שנקבע על ידי הרשם להגשת התנגדות. לכן, מיד עם קבלת החלטה להתנגד לבקשה עליכם להיוועץ בעורך דין התנגדות לירושה וצוואה, על מנת שזה יקדם את הטיפול בענייניכם.

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות מלאו את הפרטים הבאים ואנו נחזור אליכם בהקדם

  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

התנגדות לצוואה והתנגדות לירושה:

אם הוגשה בקשה לצו ירושה או צו קיום צוואה וברצון אדם להתנגד למתן צו זה עליו להגיש לרשם הירושה התנגדות במסגרתה יפרט מדוע לגרסתו יש למנוע את מתן צו הירושה או קיום הצוואה.

במסגרת התנגדות לצוואה, בא אדם וטוען, כי הצוואה אשר הוגשה לביצוע ברשם הירושה, לא משקפת את האופן בו יש לחלק את העיזבון בפועל או איננה כשרה. כשמדובר בצוואה, ניתן להעלות במסגרת ההתנגדות טענות מגוונות, ביניהן:

 

– טענות בקשר עם תקינות הצוואה.

– טענות בקשר לכשירות המצווים.

– טענות לזיוף הצוואה.

– טענות לעושק או הפעלת השפעה בלתי הוגנת על המצווים וכדו'.

במסגרת התנגדות למתן צו ירושה בא אדם וטוען כי הבקשה למתן צו ירושה איננה משקפת את האופן בו יש לחלק את העיזבון בפועל. היות ובשונה מצוואה מדובר בבקשה לצו ירושה על פי דין, מגוון הטענות שניתן להעלות בהתנגדות ביחס לבקשה הוא מצומצם יותר. כך, בזמן שבצוואה אפשר לטעון טענות של כשירות, השפעה בלתי הוגנת, זיוף וכדו', כשמדובר בירושה על פי דין הטענות העיקריות שיעלו הן:

 

– טענות ביחס למספר היורשים על פי דין.

– טענות ביחס לזהותם של היורשים על פי דין.

– טענות לקיומם של יורשים נוספים.

– טענות שמטרתן גריעת יורשים אחרים.

– או טענות לפיהן אין לחלק את הירושה על פי הוראות הדין נוכח קיומה של צוואה.

ניהול ההליך בבית משפט:

עם הגשת ההתנגדות נגמרת סמכותו של הרשם שכן לא נתונה לו סמכות שיפוטית להכריע בעניינים מסוג זה, והוא יעביר את הדיון בבקשה למתן צו הירושה או הצו לקיום צוואה ובהתנגדות לטיפולו של בית המשפט.

בית המשפט ישמע את טענות הצדדים, ימנה מומחים מטעמו, או יתיר לצדדים להביא עדויות של מומחים מטעמם, ויחליט האם יש בסיס להתנגדות או שמא ההתנגדות הוגשה ללא עילה.

הליכים משפטיים הקשורים בהתנגדויות יכולים לארוך זמן רב, הם דורשים העמקה וניתוח יסודי של העובדות, של נסיבות המקרה ושל המצב המשפטי. פעולות אלה הן בגדר מלאכת מחשבת, ומסקנותיהן ישפיעו על אופן ניהולו של ההליך הן במישור האסטרטגי והן על אופן הייצוג והטיעון בהליך.

לסיכום:

אם אתם מרגישים שקופחתם או נפגעתם כתוצאה מעניין הקשור בירושה, כדאי שתבחנו את זכויותיכם על מנת להבין היכן בדיוק אתם עומדים, מהן ההשלכות הכרוכות בדבר, ותקבלו ייעוץ בעניין מעורך דין התנגדות לירושה וצוואה.

אל תקלו ראש בבחירת עורך הדין אשר ייצג אתכם בהליכים אלה. עליכם לוודא שאתם בוחרים בעורך דין התנגדויות לצוואות וירושות אשר מכיר את הדין ואת ההליך המשפטי על בוריו, ובעל ניסיון בניהול סכסוכים משפטיים הקשורים בעיזבונות וירושות.

משרדנו מלווה בהליכים משפטיים גם מתנגדים וגם מבקשי צווים לירושה ולצוואה. נשמח לעמוד לרשותכם ולייצג אתכם תוך שימוש בחשיבה פורצת דרך וביכולות אשר רכשנו עם השנים בייצוג בעלי דין בהליכים משפטיים הקשורים בירושות ועיזבונות.

איך זה עובד?

01

פגישת היכרות

מגיעים למשרדינו, נקבל מכם מידע מעמיק אודות המוריש, הירושה והצדדים, נסביר את המבנה המשפטי של ההליך, מה זה אומר לגביכם, ואיך לדעתנו צריך להתמודד ולנהל את ההליך, ונצא לדרך.

02

התחלת עבודה

אנו מתחילים לעבוד במרץ על התיק, מכינים את המסמכים אשר צריך להגיש לבית המשפט,  ושולחים אליכם להערות.

03

ניהול מו"מ

באופן די שכיח, במסגרת הליכים משפטיים לעיתים נפתחים הליכי משא ומתן בניסיון לסיים את הסכסוך מחוץ לכותלי בית המשפט. אנו נייצג אתכם בניהול המו"מ, תוך דחיפה תמידית להגשמת מטרותיכם והגנה על ענייניכם, עד מיצוי המגעים.

04

ניהול ההליך

לאחר הגשת המסמכים הראשוניים לבית המשפט, מתחיל ההליך המשפטי עצמו. במסגרת ההליך המשפטי, מוגשות בקשות שונות, חוות דעת של מומחים, מתקיימים דיונים ונערכות חקירות. אנו נייצג אתכם לאורך ההליך במטרה להביא לתוצאה הטובה ביותר עבורכם. 

05

פסק דין

בתום ניהול ההליך, ניתן פסק דין. פסק הדין הוא השלב שנועל את ההליך המשפטי. על פסק הדין קיימת זכות ערעור.

משרדנו מעניק ללקוחותיו ייצוג משפטי גם בהליכי ערעור ככל ועולה בכך צורך.

ממליצים עלינו

David Zisner

השירות שקיבלנו מעו"ד חסון היה מעולה – משלב השיחה הראשונית והבנת האתגר, דרך בניית התיק הייצוג והסגירה. לכל אורך הדרך גל היה זמין, הסביר, טיפל בתביעה שלנו בצורה מקצועית ורגישה.

Raziel Levi

פעם ראשונה ואני מרוצה מהשרות והיחס החם וההבנה של הצרכים שלי שרות מעולה

Meir Mor Yosef

שלום לכולם רציתי להביע את תמיכתי בעורך דין גל חסון שייצג אותי בנאמנה ,שרות,מקצועיות ,ואדיבות ממליץ בחום אין דברים כאלה שלא תגידו שלא יידעתם תגיעו לגל חסון ותקבלו את השרות הכי אמין שיש שיהיה בהצלחה…

אני רק שאלה

שתף:

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
Leos