התנגדות לצוואות - כל המידע על תהליך התנגדות לצוואה על כל גווניה
ליצירת קשר לחץ כאן:

התנגדות לצוואות

התנגדות לצוואות

מרגישים שקופחתם בצוואה?
הוגשה התנגדות לצוואה בה אתם מופיעים כיורשים? סבורים שצוואה שהוגשה לביצוע מזויפת או נערכה תחת השפעה בלתי הוגנת? חושבים שהנכם יורשים על פי דין של אדם ולא נכללתם בבקשה לצו ירושה שהוגשה בעניינו? רשימת היורשים על פי דין אינה רשימה סגורה, וצוואה איננה סוף פסוק!


התנגדות לצוואות - ביטול ותיקון צוואה


כאשר אדם נפטר ומותיר אחריו צוואה, יבקשו יורשיו אשר להם הותיר את כספו ורכושו, לממשה, ע"י הגשת בקשה לקבלת צו המעניק לצוואה תוקף משפטי מחייב ומאפשר את קיומה הלכה למעשה.

יחד עם זאת, עוד בטרם תושלם קבלת הירושה ועם לכתו של המצווה לעולמו, צפויים להישמע קולותיהם של מי שטוענים כי הצוואה מקפחת אותם וכי חלוקת הרכוש לפיה אינה מוצדקת או ראויה. המתנגדים לצוואה רשאים להגיש את התנגדותם, במסגרתה יהא עליהם להצביע על הפגמים שנפלו בצוואת המוריש ואשר מצדיקות את פסילת הצוואה.


נתחיל מהסוף
– כפי שניתן להגיש צו קיום לצוואה ובכך לממש אותה ולרשת את עורך הצוואה, ניתן גם להגיש התנגדות לצוואה בניסיון לעצור את מימושה.
בטווח זה עומדות לרשותכם מספר דרכי פעולה, שנגזרות מהמועד והשלבים בהם בחרתם לפעול.

התנגדות לצוואה ניתן להגיש רק במקרה שטרם ניתן צו לקיום צוואה.

 

התנגדות לצוואה – הזדמנות חד פעמית לעמוד על זכויותיכם


שימו לב – החל מיום פרסום הצוואה ניתן יהיה להגיש התנגדות לצוואה בתוך 14 ימים בלבד, הזדמנות בלתי חוזרת למנוע קיפוח ולעמוד על זכויותיכם ככל והנכם סבורים כי חלוקת הרכוש על פי הצוואה נובעת מנסיבות בלתי הוגנות או טעמים אחרים המצדיקים את פסילתה. כדי להבטיח עמידה בלוח הזמנים הקצר, בהתאם לסדרי הדין והפרוצדורה, ישנה חשיבות מכרעת בפניה לעורך דין לענייני ירושה, המנוסה בניהול הליכי התנגדות לצוואה.

זכרו כי הליכי ההתנגדות הינם הליכים מורכבים מאוד, הדורשים בחינה מעמיקה של ראיות, תיקים רפואיים, עדויות ומסמכים רלוונטיים אשר מעידים על מצבו של המוריש במועד עריכת הצוואה ואשר שופכים אור על מידת כשירותה, כאשר הייחודית בהליך היא העובדה כי העד המרכזי כבר אינו בחיים ולכן לאיסוף הראיות חשיבות מכרעת בהליך זה

אם אתם בעלי עניין בצוואתו של מוריש אשר הותיר אחריו צוואה ואתם סבורים כי היא אינה הולמת את דרישות הדין או שנעשתה תחת השפעה בלתי הוגנת, עליכם לתקוף את הבקשה למתן צו קיום הצוואה ולהעלות טעמים ראייתיים מספיקים להפקעתה. זאת ועוד, באמצעות עורך דין מיומן שיבטיח מיצוי מקסימלי של האפשרויות במסגרת ההליך.

 

משרדנו מעניק את כלל השירותים בענייני ירושות וצוואות ומלווה צדדים להליכים משפטיים, ביניהם:

התנגדות לבקשה למתן צו ירושה

התנגדות לבקשה למתן צו קיום צוואה

הגנה על ירושות וצוואות

תיקון או ביטול צו ירושה או צו קיום צוואה

עריכת צוואות על סוגיהן

הגשת בקשה לצו קיום צוואה או צו ירושה

ניהול עיזבונות

עריכת הסכמי חלוקת עיזבון בין יורשים

עו"ד אשר פרץ - מנהל מחלקת ליטיגציה ויישוב סכסוכי ירושה ועיזבון

מנהל מחלקת ליטיגציה ויישוב סכסוכי ירושה ועיזבון -
עו"ד אשר פרץ

עורך דין אשר פרץ

טרם הקמת המשרד אשר עבד במשרד עורכי דין מהוותיקים והמוערכים בישראל והשלים לימודי תואר שני במשפטים באוניברסיטת תל אביב, תוך התמקדות בענפי המשפט המסחרי – אזרחי והליטיגציה, תחומים המהווים את לב ליבו של מקצוע עריכת הדין.

הקו המנחה את אשר מדי יום הוא שבכל סוגיה עליו להשתדל לראות את הדברים מנקודת מבטו של הלקוח, כאשר טובת הלקוח היא הערך העליון, והוא סבור כי שימוש נכון, יצירתי, מקצועי, יסודי ויעיל בכלים המצויים בארגז הכלים שמציע הדין הישראלי הוא המפתח לניהול סכסוכים משפטיים בצורה מיטבית, ולהגנה על ענייניו של הלקוח על הצד הטוב ביותר.

בשגרת עבודתו נחשף אשר מידי יום לסכסוכים אשר מכילים בחובם סוגיות משפטיות ועובדתיות מגוונות ומורכבות, וכן מבלה באופן תדיר שעות ארוכות באולמות בתי המשפט, בישיבות בוררות ובהליכי גישור.

צוות המשרד ואשר ישמחו לסייע לכם בכל סוגיה משפטית אשר נקרית בדרככם, ללוות אתכם לאורך הדרך, ולהעניק לכם את השירות הנדרש בגובה העיניים ובמקצועיות המרבית.

חסון פרץ - עורכי דין - הכתובת שלכם להליכי ירושה ועיזבון:

הליכי התנגדות לצוואות וירושות הם הליכים גדושים במטענים אמוציונאליים, הם סבוכים, הם עשויים להימשך זמן רב, והם דורשים בקיאות רבה בדיני הירושה והעיזבון. 

בשונה מהליכים משפטיים אחרים, בהליכים אלה חסר מרכיב מהותי, והוא שהעד המרכזי – המוריש – אינו בין החיים ואין באפשרות הצדדים להביאו לעדות.

לכן, מומלץ שיהיה לצדכם משרד מנוסה אשר יעניק לכם אוזן קשבת, סביבה מבינה ומקצועית שתפעל להגשמת רצונותיכם ומטרותיכם, והכי חשוב משרד שילחם מלחמה בלתי מתפשרת על זכויותיכם.

לאורך השנים ייצגנו בהצלחה לקוחות רבים בסכסוכי ירושה ועיזבון. הניסיון שרכשנו בתחום ירושות ועיזבונות, מעניק לנו את היכולת לשקף לכל פונה למשרדנו את נקודות החוזק והחולשה ביחס לתיק, להתאים את אופן הייצוג ללקוח, ולהתוות את אסטרטגיית הניהול של ההליך, בדרך אשר תשרת את מטרתו בצורה מיטבית ותחסוך לו הוצאות מיותרות.

אנו מאמינים שיצירתיות, חשיבה מרחבית, יכולת ביטוי גבוהה, יסודיות, נחישות ושימוש נכון במומחים מהשורה הראשונה, הם מרכיבי היסוד הנחוצים לטיפול בענייניהם של לקוחותינו על הצד הטוב ביותר.

מרכיבי יסוד אלו יסייעו לנו גם לצפות את הקשיים והמורכבויות שההליך יכול להביא איתו, ויאפשרו לנו לתת מענה לקשיים ומורכבויות אלה מבעוד מועד.

זקוקים לייצוג משפטי בענייני ירושה ועיזבון? הגעתם למקום הנכון, פנו למשרדנו עוד היום ואנו נעמיד לרשותכם את ניסיוננו ויכולותינו, נפעל לייצג אתכם ולהגשים מטרותיכם על הצד הטוב ביותר.

אלמנט הזמן בהליכי ירושה ועיזבון

סעיף 17 לתקנות הירושה קובע, כי על אדם הרוצה להתנגד לבקשה למתן צו קיום צוואה או למתן צו ירושה, להגיש את התנגדותו בתוך שבועיים מיום פרסום המודעה בדבר הגשת הבקשה בעיתונים. בפועל לא תמיד ידוע לצדדים המעוניינים להגיש התנגדות מתי בדיוק נעשה הפרסום או מהו הזמן שנקבע על ידי הרשם להגשת התנגדות. לכן, מיד עם קבלת החלטה להתנגד לבקשה עליכם להיוועץ בעורך דין התנגדות לירושה וצוואה, על מנת שזה יקדם את הטיפול בענייניכם.

נטל ההוכחה בהתנגדות לצוואה

בבואנו להתנגד לצוואה חשוב לזכור – נטל ההוכחה הינו על מי שהגיש את ההתנגדות. כלומר, במידה ואתם סבורים שצוואה אינה כשרה ותהיו מעוניינים לערער עליה, החוק מניח על כתפי המתנגד את הצורך להמציא ראיות התומכות בטיעוניו


לקוחות רבים מגיעים אלינו כשהם מבקשים להגיש התנגדות לצוואה מטעמים שונים. החל מפרטים טכניים שגויים, דרך תחושת קיפוח ועד חשד לזיוף צוואת קרוב משפחתם, רבים סבורים כי הצוואה שהושארה בידי מי מקרוביהם אינה כשרה ומבקשים להביא לפסילתה. כאשר מדברים על נושא של התנגדות לצוואה, חשוב בראש ובראשונה לעשות היכרות עם המונח "נטל ההוכחה".


לקוחות רבים מגיעים אלינו כשהם מבקשים להגיש התנגדות לצוואה מטעמים שונים. החל מפרטים טכניים שגויים, דרך תחושת קיפוח ועד חשד לזיוף צוואת קרוב משפחתם, רבים סבורים כי הצוואה שהושארה בידי מי מקרוביהם אינה כשרה ומבקשים להביא לפסילתה. כאשר מדברים על נושא של התנגדות לצוואה, חשוב בראש ובראשונה לעשות היכרות עם המונח "נטל ההוכחה".


"נטל ההוכחה" הוא מונח משפטי, שמטרתו לקבוע על מי מהצדדים תוטל החובה להוכיח צדקת טענה שהועלתה וכן להוכיח את תוכן הטענה. במשפט האזרחי, תחתיו נכללים דיני הירושה והעיזבון, נטל ההוכחה רובץ על הצד שהעלה את הטענה, כלומר המגיש את ההתנגדות לצוואה, ועליו יהיה לשכנע בצדקת טענתו וכן להביא הוכחות לאמיתות טענתו. חשוב להבין, כי הנחת המוצא של חוק הירושה היא שהצוואה כשרה, ומכאן, שכאשר מגישים התנגדות לצוואה, הרי שנטל ההוכחה יהא על מגיש ההתנגדות, והוא שיצטרך לשכנע מדוע יש להביא לפסילת הצוואה.

"נטל ההוכחה" מורכב למעשה משני נטלים משניים: "נטל השכנוע" ונטל הראיה".


נטל השכנוע
" – הוא הנטל הראשי ומשמעותו היא הצורך של התובע לשכנע את בית המשפט שטענותיו נכונות. במשפט האזרחי, שכאמור דיני הירושה הם חלק ממנו, נטל השכנוע מבוסס על מאזן הסתברויות. הכוונה היא שדי לתובע להוכיח את תביעתו ב51% על מנת לזכות, זאת לעומת הדין הפלילי שם נדרש התובע לנטל הוכחה מוגבר. מכאן עולה שבמקרה הסביר, מספיק שהתובע יוכיח שגרסתו סבירה במעט מגרסתו של הנתבע, על מנת לזכות במשפט כולו.


נטל הראיה
" – הוא הנטל המשני ומתייחס לצורך שבגיבוי הטענה בראיות תומכות. כאשר מדובר בהליך התנגדות לצוואה, מי שתובע לבטל חלק מהוראותיה של הצוואה או להביא לביטולה כליל ייאלץ להביא לכך ראיות תומכות ולצרפן לכתב ההתנגדות. במידה ובית המשפט לא ישתכנע כי מדובר בראיות מספקות, יקבע כי המתנגד לא הרים את נטל ראיה.


"היפוך נטל הראיה" או "היפוך נטל השכנוע" – אמרנו שנטל ההוכחה, המורכב מנטל הראיה ונטל השכנוע מונח על כתפי התובע – במקרה שלנו מגיש ההתנגדות לצוואה, אך במקרים מסוימים עשוי לעבור הנטל אל הצד השני – מי שביקש לקיים את הצוואה. הדבר שכיח בעיקר במקרים בהם התגלעה מחלוקת באשר לצוואה בכתב יד או צוואה שבעל פה, צוואות אשר מלכתחילה קיים קושי בהוכחת אמינותן ועל כן, הצורך לשכנע באמיתות הצוואה מוטל על המבקש לממשה. כמו כן במקרים בהם הוכח למשל כי בין הזוכה בצוואה לבין המוריש התקיימה טרם מותו יחסי תלות קיצונית, או שזה סייע לו הלכה למעשה בעריכת הצוואה.


בהקשר של ראיות חשוב לזכור כי ישנן ראיות הנחשבות לחזקות יותר מאחרות. כמו למשל מסמכים, הקלטות, צילומים וכו. זאת לעומת עדויות שמיעה שונות הנחשבות לראיות "חלשות". כמו כן קיימות ראיות שעשויות אמנם לתמוך בטענה, אך לא ייחשבו כקבילות בבית המשפט , כמו למשל ראיות שהושגו בהאזנת סתר או בדרך של פגיעה בפרטיות.


איך ניתן בכל זאת להתנגד לצוואה?

המתנגדים לצוואה ידרשו להוכיח, במסגרת התנגדות לצוואה, כי חלוקת רכוש המוריש על פי צוואתו נעשתה אגב מצב רפואי קשה בזמנים הרלוונטיים לעריכת הצוואה, או כי המוריש ערך את צוואתו תחת כניעה לעושק או לכפייה, כי לא היה כשיר לעריכתה בשל מצב נפשי או קוגניטיבי וכן טעמים נוספים המוזכרים בחוק כעילות לפסילת הצוואה והפקעתה – כדוגמת אי-עמידה בהוראות הדין והכללים הנוגעים לעריכת צוואה. המגיש התנגדות לצוואה יתבקש להוכיח כי מתקיימות נסיבות מיוחדות המחייבות את פסילת הצוואה, במסגרת הליך משפטי מורכב אשר יש לנהל באמצעות עורך דין לענייני צוואות וירושות.

כאמור, נטל ההוכחה רובץ לפתחו של מגיש ההתנגדות. על מנת לשכנע כי מדובר בצוואה שיש לפסול, יש להביא טיעונים והוכחות בדבר אי כשירותה של הצוואה. עילות לביטול צוואה יכולות להיות למשל אחד מהמקרים הבאים:

מצבו הרפואי של כותב הצוואה – האם מצבו הרפואי של כותב הצוואה אפשר לו קבלת החלטות באופן ענייני, שקול ורציונלי?

השפעה בלתי הוגנת – האם עורך הצוואה כתב אותה על דעתו הבלעדית או שמא היה נתון להשפעה ולחצים של בעלי אינטרס שונים?

מעשה רמיה – האם אכן מדובר ברצונו האמיתי של המוריש או שמא הוטו רצונותיו או אף זויפה צוואתו כולה?

פגמים צורניים – במקרה של פגמים בתצורת הצוואה או פגמים טכניים אחרים, נטל ההוכחה יעבור אל מי שביקש לקיים את הצוואה ולא על המתנגד לה.

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות מלאו את הפרטים הבאים ואנו נחזור אליכם בהקדם

  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

התנגדות לצוואות והתנגדות לירושה:

מדובר בהליך התנגדות המוגש לרשם הירושות ומטרתו למנוע מתן תוקף משפטי לצוואה. התביעה מבוססת על עילות התנגדות שונות המפורטות בחוק הירושה, ואשר אותן יהא על מגיש ההתנגדות להוכיח על מנת להביא לביטולה של צוואה.

אם הוגשה בקשה לצו ירושה או צו קיום צוואה וברצון אדם להתנגד למתן צו זה עליו להגיש לרשם הירושה התנגדות במסגרתה יפרט מדוע לגרסתו יש למנוע את מתן צו הירושה או קיום הצוואה.

עילות הן למעשה טיעונים משפטיים אשר בגינם מגיש ההתנגדות סבור כי יש להביא לאי קיום הצוואה.

חוק הירושה מפרט מה תיחשבנה עילות מוצדקות להביא לאי קיומה של צוואה.

 

במסגרת התנגדות לצוואה, בא אדם וטוען, כי הצוואה אשר הוגשה לביצוע ברשם הירושה, לא משקפת את האופן בו יש לחלק את העיזבון בפועל או איננה כשרה. כשמדובר בצוואה, ניתן להעלות במסגרת ההתנגדות טענות מגוונות, ביניהן:

 

– אי כשירות של המצווה (בגלל מצב רפואי למשל)

– טענות בקשר עם תקינות הצוואה.

– טענות לזיוף הצוואה.

– טענות לעושק או הפעלת השפעה בלתי הוגנת על המצווים וכדו'. ( למשל כפיה או איומים )

– צוואה שנכתבה תחת מעורבותו של היורש

– צוואה אשר מופיעות בה הוראות בלתי חוקיות (למשל התניה שיורש יקבל את כספו רק אם יבצע מעשה כלשהו שאינו חוקי)

– צוואה שבוטלה ע"י המצווה עצמו

קיימות בחוק עילות נוספות להתנגדות לצוואות, אך אלו כאמור העילות המרכזיות, כאשר תחת כל אחת מהן חוסים מגוון רחב של מקרים ואפשרויות טיעון.

לעניין זה, חשוב שתבינו כי במקרה שאתם רוצים להשיב לידכם נכס אותו אתם אמורים לרשם אך הוא ניתן על ידי הנפטר עוד בימי חייו לאדם אחר ללא תמורה, והדבר הוסתר מפניכם, הרי שאין להגיש התנגדות לצוואה כי אם לפעול במישור אחר, תחת הליך הקרוי תביעה לביטול מתנה (ועל כך במאמר נפרד באתרנו).

 

במסגרת התנגדות למתן צו ירושה בא אדם וטוען כי הבקשה למתן צו ירושה איננה משקפת את האופן בו יש לחלק את העיזבון בפועל. היות ובשונה מצוואה מדובר בבקשה לצו ירושה על פי דין, מגוון הטענות שניתן להעלות בהתנגדות ביחס לבקשה הוא מצומצם יותר. כך, בזמן שבצוואה אפשר לטעון טענות של כשירות, השפעה בלתי הוגנת, זיוף וכדו', כשמדובר בירושה על פי דין הטענות העיקריות שיעלו הן:

 

– טענות ביחס למספר היורשים על פי דין.

– טענות ביחס לזהותם של היורשים על פי דין.

– טענות לקיומם של יורשים נוספים.

– טענות שמטרתן גריעת יורשים אחרים.

– או טענות לפיהן אין לחלק את הירושה על פי הוראות הדין נוכח קיומה של צוואה.

רשאי להגיש התנגדות לצוואה כל מי שהינו בעל עניין בצוואה. הכוונה היא שרק אדם שהוא בעל אפשרות להרוויח או להפסיד דבר מה מעצם קיומה או ביטולה של הצוואה רשאי להתנגד לה. מי שהינו יורש על פי דין, יוכל להגיש התנגדות וייחשב לבעל עניין גם אם אינו מוזכר כלל בצוואה, שהרי במידה וההתנגדות תתקבל והצוואה לא תקוים, יהיה זכאי לחלק מן העיזבון.

ניתן להגיש התנגדות לצוואה רק לאחר שכבר הורגשה לרשם הבקשה לקיום צוואה. לאחר שתוגש לידיו, יעביר הרשם את ההתנגדות לידי בית המשפט לענייני משפחה, שם תהפוך הבקשה לכתב תביעה, ומי שהגישו את הבקשה המקורית לקיום צוואה יידרשו לתת את תגובתם להתנגדות. בהמשך יקבע בית המשפט דיון בנוכחות הצדדים במהלכו יבחנו הטענות השונות,
במקרים מסוימים ימונו מומחים על ידי בית המשפט, ולעיתים אף יופנו הצדדים לגישור במטרה להימנע מהמשך ההליך המשפטי ולהביא לסיום המחלוקת. לאחר מכן, יתקיימו שורת דיוני הוכחות בהם יתנהלו חקירות של עדים רלוונטיים הנוגעים לצוואה או להליך ולבסוף יינתן פסק דין אשר יקבע האם יש לקיים את הצוואה או לא.

ניהול ההליך בבית משפט:

עם הגשת ההתנגדות נגמרת סמכותו של הרשם שכן לא נתונה לו סמכות שיפוטית להכריע בעניינים מסוג זה, והוא יעביר את הדיון בבקשה למתן צו הירושה או הצו לקיום צוואה ובהתנגדות לטיפולו של בית המשפט.

בית המשפט ישמע את טענות הצדדים, ימנה מומחים מטעמו, או יתיר לצדדים להביא עדויות של מומחים מטעמם, ויחליט האם יש בסיס להתנגדות או שמא ההתנגדות הוגשה ללא עילה.

הליכים משפטיים הקשורים בהתנגדויות יכולים לארוך זמן רב, הם דורשים העמקה וניתוח יסודי של העובדות, של נסיבות המקרה ושל המצב המשפטי. פעולות אלה הן בגדר מלאכת מחשבת, ומסקנותיהן ישפיעו על אופן ניהולו של ההליך הן במישור האסטרטגי והן על אופן הייצוג והטיעון בהליך.

לסיכום:

אם אתם מרגישים שקופחתם או נפגעתם כתוצאה מעניין הקשור בירושה, כדאי שתבחנו את זכויותיכם על מנת להבין היכן בדיוק אתם עומדים, מהן ההשלכות הכרוכות בדבר, ותקבלו ייעוץ בעניין מעורך דין התנגדות לירושה וצוואה.

אל תקלו ראש בבחירת עורך הדין אשר ייצג אתכם בהליכים אלה. עליכם לוודא שאתם בוחרים בעורך דין התנגדויות לצוואות וירושות אשר מכיר את הדין ואת ההליך המשפטי על בוריו, ובעל ניסיון בניהול סכסוכים משפטיים הקשורים בעיזבונות וירושות.

משרדנו מלווה בהליכים משפטיים גם מתנגדים וגם מבקשי צווים לירושה ולצוואה. נשמח לעמוד לרשותכם ולייצג אתכם תוך שימוש בחשיבה פורצת דרך וביכולות אשר רכשנו עם השנים בייצוג בעלי דין בהליכים משפטיים הקשורים בירושות ועיזבונות.

איך זה עובד?

01

פגישת היכרות

מגיעים למשרדינו, נקבל מכם מידע מעמיק אודות המוריש, הירושה והצדדים, נסביר את המבנה המשפטי של ההליך, מה זה אומר לגביכם, ואיך לדעתנו צריך להתמודד ולנהל את ההליך, ונצא לדרך.

02

התחלת עבודה

אנו מתחילים לעבוד במרץ על התיק, מכינים את המסמכים אשר צריך להגיש לבית המשפט,  ושולחים אליכם להערות.

03

ניהול מו"מ

באופן די שכיח, במסגרת הליכים משפטיים לעיתים נפתחים הליכי משא ומתן בניסיון לסיים את הסכסוך מחוץ לכותלי בית המשפט. אנו נייצג אתכם בניהול המו"מ, תוך דחיפה תמידית להגשמת מטרותיכם והגנה על ענייניכם, עד מיצוי המגעים.

04

ניהול ההליך

לאחר הגשת המסמכים הראשוניים לבית המשפט, מתחיל ההליך המשפטי עצמו. במסגרת ההליך המשפטי, מוגשות בקשות שונות, חוות דעת של מומחים, מתקיימים דיונים ונערכות חקירות. אנו נייצג אתכם לאורך ההליך במטרה להביא לתוצאה הטובה ביותר עבורכם. 

05

פסק דין

בתום ניהול ההליך, ניתן פסק דין. פסק הדין הוא השלב שנועל את ההליך המשפטי. על פסק הדין קיימת זכות ערעור.

משרדנו מעניק ללקוחותיו ייצוג משפטי גם בהליכי ערעור ככל ועולה בכך צורך.

ממליצים עלינו

David Zisner

השירות שקיבלנו מעו"ד חסון היה מעולה – משלב השיחה הראשונית והבנת האתגר, דרך בניית התיק הייצוג והסגירה. לכל אורך הדרך גל היה זמין, הסביר, טיפל בתביעה שלנו בצורה מקצועית ורגישה.

Raziel Levi

פעם ראשונה ואני מרוצה מהשרות והיחס החם וההבנה של הצרכים שלי שרות מעולה

Meir Mor Yosef

שלום לכולם רציתי להביע את תמיכתי בעורך דין גל חסון שייצג אותי בנאמנה ,שרות,מקצועיות ,ואדיבות ממליץ בחום אין דברים כאלה שלא תגידו שלא יידעתם תגיעו לגל חסון ותקבלו את השרות הכי אמין שיש שיהיה בהצלחה…

 

 

אין במידע שנימסר במדריך/כתבה/ מאמר המפורסם באמצעות חסון פרץ – עורכי דין, אשר ניתן כשירות וולונטרי לציבור, כדי לשמש או להיחשב כייעוץ משפטי ו/או המלצה משפטית ו/או חוות דעת משפטית ו/או תחליף לייעוץ משפטי אצל עו"ד בעל מומחיות, ניסיון ו/או ידע בתחום המשפטי הרלוונטי ואין להסתמך על המידע בכל צורה שהיא. יובהר כי כל פעולה שתעשה על פי המידע הנאמר ו/או המוצג הינה על אחריות הגולש/המשתמש באתר בלבד ולא יהא באילו כדי ליצור יחסי עורך דין לקוח בין הגולש/המשתמש וחסון פרץ עורכי דין ו/או מי מטעמם בין במישרין ובין בעקיפין וחסון פרץ עורכי דין ו/או מי מטעמם, אינם אחראים בשום צורה ואופן לתוצאות השימוש במידע המוצג ו/או הנאמר באתר.

 

אני רק שאלה

שתף:

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
Leos