עורך דין לענייני ירושה

סכסוכי ירושה במשפחה מוכרים לכולנו כבר מתקופת המקרא, בפרוץ אותו ריב מתוקשר ומפורסם בין יעקב לעשו, ולצערנו נראה שהם כאן בשביל להישאר.

למרות שבעצם עריכת צוואה ניתן למנוע סכסוכים מסוג זה, עדיין ישנם אנשים שאומרים אצלנו זה לא יקרה, ומעדיפים להימנע או לדחות ככל הניתן את המועד בו הם יערכו את צוואתם.

בשיחות חולין רבות שניהלתי עם חברים ומכרים שמעתי לא פעם את המשפט אני יודע בדיוק איך אני מעוניין לחלק את רכושי, במקרים רבים אפילו סיפרו לי שגם הילדים יודעים מה כל אחד יקבל.

לי תמיד היה רק דבר להגיד: ערכתם צוואה? אם לא, אל תתפלאו שגם כאשר אתם חושבים שאתם יודעים איך רציתם שיחולק רכושכם, וגם אם אתם חושבים שהסובבים אתכם יודעים איך הייתם רוצים שתראה צוואתכם, לעיתים אלו לא יהיו פני בדברים בסופו של דבר והרכוש שצברתם במשך כל ימי חייכם יכול להגיע לידיים הלא נכונות. לצערי, לא אחת זה בדיוק גם מה שקרה, ואותם חברים ומכרים הגיעו למשרדי בנסיבות פחות משמחות, לאחר אובדן בן משפחה ועם פרוץ סכסוך על אופן חלוקת עזבונו, סכסוך אשר פירק את המשפחה לרסיסים.

עורך דין לענייני ירושה חסון פרץ

ועכשיו תעשו לרגע פרצוף מופתע – זה קורה במשפחות הכי טובות

תבינו – עריכת צוואה באחת הדרכים הקבועות בחוק בסיוע עו"ד ירושה אשר בקיא בדין ובעל ניסיון בעריכתה – לעיתים בשילוב שימוש בכלים האפשריים ובניהם תיעוד עשיית הצוואה בסרטון וידאו ושמירתו יחד עם עותק חתום בפני עדים שאינם בעלי עניין ברכושכם – עשויה להבטיח את מימושה בצורה מיטבית, להגן על רצונותיכם, ולהעניק לכם את הידיעה שעשיתם את המקסימום מצידכם כדי להבטיח שמקרים מסוג זה לא ידפקו על דלת משפחתכם ביום מן הימים.

למשרדנו ניסיון רב בעריכת צוואות מגוונות, בהתאמה אישית לדרישת הלקוח, החל מלווי והדרכה בכתיבת צוואה בכתב יד שתעשה ע"י הלקוח בדרך המסורתית, ועד לעריכת צוואה מוקלטת בפני עדים בשימוש כל האמצעים הטכנולוגים אשר החוק מאפשר.

בנוסף, היות ומשרדינו מייצג את לקוחותיו בהליכי התנגדות לצוואה או ירושה, אנו חשופים לנסיבות בהן מוגשות התנגדויות, ומודעים לסיבות אשר מביאות צדדים להגיש התנגדויות, ובכך מתאפשר לנו להקדים תרופה למכה וללמוד מה ניתן לעשות על מנת להימנע מהליכים אלו.

מעוניינים לערוך צוואה?

  • מרגישים שקופחתם ולא קיבלתם את החלק המגיע לכם בעיזבון?
  • חושדים שהוגשה צוואה מזויפת לרשם או שצוואה נעשתה תחת השפעה בלתי הוגנת ומעוניינים להתנגד לה? 

משרדנו מעניק ללקוחותיו ייעוץ וייצוג משפטי הן בעריכת צוואות והן במקרים בהן יש צורך להגיש התנגדות או להתגונן בפני צד שטוען כנגד צוואה או ירושה, באמצעות מחלקת ירושה ועיזבון, אשר מייצגת את לקוחות המשרד בכל צורך ועניין בקשר עם הליכים אלו במטרה להבטיח אז זכויות לקוחותינו על הצד הטוב ביותר.

מוזמנים ליצור איתנו קשר ואנו נשמח לעמוד לרשותכם ולעזור לכם לעשות הכל על מנת להבטיח שרכושכם ורצונותיכם ישמרו בצורה המכובדת והראויה ביותר.

עורך דין לענייני ירושה – מי הם יורשים?

בעת עריכת צוואה, חשוב מעל לכל להבטיח, כי כשיגיע המועד, הצוואה תמומש מבלי שיתעוררו שאלות ו/או ספקות לגבי הדברים המצווים במסגרתה, וכי רכושו של האדם יחולק בין היורשים כפי שקבע. כדי להבטיח שכך יהיה על המצווה לערוך את צוואתו באמצעות עורך דין ירושה הבקיא בכללים הדרושים על מנת לנסח צוואה כדין. בצוואתו, רשאי המצווה לחלק את כספו, רכושו וזכויותיו לפי רצונו הבלעדי – למשפחתו, לקרוביו, לגופים ציבוריים ו/או פרטיים או לכל אדם או גוף אחר לפי רצונו ואמונתו וללא כל השפעה חיצונית, ואלה יהיו יורשיו של המצווה על פי צוואתו. לאחר פטירת המצווה, על האנשים או הגופים להם ציווה את רכושו כאמור, להגיש בקשה לצו קיום צוואה לרשם לענייני ירושה, או לבית הדין הרבני כדי לעמוד על זכויותיהם לפיה. פעולה זו תתבצע לרוב באמצעות עורך דין ענייני ירושה.

עורך דין ירושה – חסון פרץ עורכי דין

ענייני ירושה וזכויות יורשים הם הליכים משפטיים מורכבים הדורשים מידה רבה של בקיאות ואף רגישות, ובכדי להשלימם כהלכה יש לוודא את הפקדתם בידיו הנאמנות של עורך דין ירושה, המיומן בעריכת צוואות ומימוש זכויות יורשים במקצועיות וברגישות הנדרשת ברגעים מסוג זה.