עורך דין הסכם ממון תל אביב - שומר על האינטרסים שלכם | משרד עורכי דין גל חסון
ליצירת קשר לחץ כאן:

עורך דין הסכם ממון תל אביב

הסכמי ממון נחשבים לרוב כתחום טעון למדיי, שכן הם עשויים להעלות תחושות מורכבות בין שני הצדדים. זאת נוכח העובדה כי הסכם ממון מסדיר מחלוקות עתידיות אפשריות דווקא בזמנים בהם ההווה נראה ורוד. אלא שבדיוק בעובדה זו נעוצה חשיבותו של הסכם הממון, זאת, משום שיש ביכולתו של הסכם זה לצמצם באופן משמעותי ואף למנוע כליל היווצרותן של מחלוקות עתידיות מורכבות ובעלות השלכות נרחבות. כדי לערוך הסכם זה כראוי, יש לפנות אל עורך דין הסכם ממון תל אביב. כך, במקרה הצורך, רכושכם יחולק ביניכם בהתאם לתנאים שנקבעו בו מבעוד מועד. מתעניינים בשירותיו של מומחה בתחום עריכת הסכמי ממון? צרו קשר עם חסון פרץ – משרד עורך דין חוזים בעל ניסיון רב בעריכת הסכמים מסוג זה ואנו נדע להתאים את ההסכם למידותיכם.

עורך דין הסכם ממון תל אביב: אילו נושאים ניתן לקבוע בהסכם?

כאמור, אחת ההחלטות החכמות והשקולות ביותר אותן יכולים בני זוג לבצע, הינו עריכת הסכם ממון. במילים אחרות, על ידי עריכת הסכם זה, יוכלו שני הצדדים המעורבים לעגן כראוי היבטים משמעותיים בחייהם מבעוד מועד, מתוך ראייה שקולה וללא מעורבות מטענים אשר עשויים להתווסף בהמשך הדרך. כך למשל ניתן להסדיר את ההיבט הכספי, הנוגע לחלוקת רכוש אשר נצבר או ייצבר במשותף לאורך חיי הנישואין.

נושא נוסף אשר ניתן להסדיר במסגרת הסכם ממון ואינו מדובר רבות, הינו נושא המשמורת המשותפת על הילדים. אולי בגלל שמו "הסכם ממון", אנו מורגלים שהינו כולל בעיקר עניינים כספיים וקנייניים, אך אחד הנושאים המסובכים להכרעה בסכסוכי גירושין הינו נושא משמורת הילדים וחלוקת המזונות. תארו לכם שבעת הפרידה בידכם מסמך אשר מסדיר מראש את הסדרי הראייה, חלוקת החופשות והחגים, דרך חינוך הילדים, ואופן הנשיאה בכלכלתם של ילדכם, כמו גם דמי המזונות. כמה דם רע ועוגמת נפש ניתן למנוע באמצעות קבלת החלטות אלו מראש כאשר היחסים בין בני הזוג טובים.

עורך דין הסכם ממון תל אביב – מדוע כדאי לפנות אל עורך דין בתחום הסכם ממון?

במרבית המקרים, אכן נהוג לערוך את הסכם הממון בין בני זוג בטרם הם נישאים, תוך סיוע מעורך דין מנוסה בדיני משפחה.

חוק יחסי ממון בין בני זוג, תשל”ג-1973 מתייחס לזכות להסדר איזון משאבים של בני זוג נשואים וכן קובע הוראות דין במקרה של פקיעת הנישואין עקב גירושין או פטירת אחד מבני הזוג:

"עם התרת הנישואין או עם פקיעת הנישואין עקב מותו של בן זוג […] זכאי כל אחד מבני הזוג למחצית שוויים של כלל נכסי בני הזוג, למעט:

נכסים שהיו להם ערב הנישואין או שקיבלו במתנה או בירושה בתקופת הנישואין;

 "נכסים שבני הזוג הסכימו בכתב ששוויים לא יאוזן ביניהם […].”

כלומר, ניתן להבין בפירוש מלשון החוק כי בהיעדר הסכם ממון מפורש, יחולקו נכסיהם של בני זוג אשר נצברו במהלך נישואיהם באופן שווה ואילו נכסים אשר נצברו טרם הנישואים בידי אחד מבן הזוג יוחזרו לידיו באופן בלעדי במקרה של פרידה. אולם, על אף שזו לשון החוק, פסיקות שונות של בית המשפט לאורך השנים ערערו על קביעה אוטומטית זו ועל כן לא ניתן להתבסס בלעדית על החוק כדי לקבוע כי במקרה של הפסקת הנישואין זו אכן תהא דרך חלוקת הנכסים. למעשה, בפסיקותיו קבע בית המשפט סייגים רבים אשר בהתקיימם יחולק גם הרכוש הפרטני של אחד מבני הזוג טרם הנישואים בשיתוף עם בן הזוג ממנו מתבצעת הפרידה.

רבים סבורים כי די בכך שהגיעו עם רכוש על שמם טרם הנישואים ועל כן מוותרים על עריכת הסכם ממון, כאשר בפועל פעולות יומיומיות כגון מגורים משותפים בנכס, שיפוצו או השבחתו בדרך אחרת, השתתפות בתשלומי המשכנתה וסייגים נוספים, עשויים להוביל גם הם לחלוקת הרכוש המדובר כאילו זה היה משותף.

יחד עם זאת, ישנם גם מקרים רבים, בהם בני זוג מחליטים לערוך את הסכם הממון גם במהלך חיי הנישואין או בעת תהליך הפירוד או הגירושין – בשלבים אלו אף עולה חשיבות הפנייה אל עו"ד אשר יסייע במתן ייעוץ וליווי מקצועי וברגישות הראויה למצבים מסוג זה.

בין אם אתם זוג צעיר ואוהב בין אם אתם ידועים בציבור וגם אם אתם נמצאים בעת הליך גירושין – להליך עריכת הסכם הממון השלכות רבות; רגשיות ופרקטיות כאחד. בהתאם, כדי שניתן יהיה להגיע אל עמק השווה בכל הנוגע אל עניינכם הכלכליים, לצד קביעת תנאים המתייחסים למשמורת, הסדרי ראייה ומזונות קטינים, יש לפנות אל מומחים בתחום שידעו להסדיר את ענייניכם על הצד הטוב ביותר.

יש להדגיש כי הדברים האמורים רלוונטיים ותקפים באותה מידה גם לגבי זוגות שאינם נשואים (ידועים בציבור).

נכון שהסכם ממון עשוי להיות מרתיע או לגרום לחוסר נוחות אך זכרו – כי מדובר באי נעימות קטנה עכשיו, שתמנע מחלוקות גדולות אחר כך. אנו בגל חסון – משרד עורכי דין. נבטיח את שמירת האינטרסים שלכם בדרך להשגת התוצאה המיטבית.

Leos