ליצירת קשר לחץ כאן:

עורך דין ליטיגציה מסחרית – אזרחית – מורה נבוכים – השלב הטרום משפטי – מדריך ראשון בסדרה

עורך דין ליטיגציה מסחרית – אזרחית עוסק ביישוב ובניהול סכסוכים משפטיים המתנהלים בבתי משפט, בבוררויות, בגישורים ובהליכים נוספים.

ככל ושורות אלה נקראות על ידכם, ככל הנראה הנכם מצויים בפני סיטואציה שאינכם מכירים ואיננה נעימה לכם, בין אתם אתה מצויים בצד התובע ובין אם אתם הצד הנתבע. על אף שאין ביכולתנו לבטל כליל את תחושת אי הנעימות בה אתם שרויים, קריאת מדריך זה והמדריכים הנוספים הנלווים לו, עשויה לעדן את חוסר הוודאות ולפזר ולו במעט את הערפל הקיים בראשכם ביחס לשאלות מהו סכסוך משפטי, כיצד ניתן ליתרו, וככל שלא, מהו הליך משפטי ואיך הוא מתנהל. באמצעות מדריך זה והמדריכים הנוספים בסדרה נערוך היכרות קצרה, ראשונית וכללית בינכם לבין ההליך המשפטי.

כבר כעת נציין, כי לכל הליך משפטי יש מעין טביעת אצבע משלו, וניתן לומר שלא קיימים שני הליכים משפטיים זהים לחלוטין. בדרך כלל הנסיבות הסובבות את הסכסוך המשפטי ואת סיפור הרקע אשר קדם לו הן דומות לנסיבות וסיפורי רקע מהליכים משפטיים אחרים, אך אינן זהות. לכן, נסיבותיו הספציפיות של כל הליך והליך דורשות העמקה וניתוח יסודי, והן משליכות על אופן ניהולו של ההליך הן במישור האסטרטגי והן במישור אופן הייצוג והטיעון בהליך. דברים אלה הם בגדר מלאכת מחשבת, אשר אין להקל בהם ראש ולכן טרם תבחרו עורך דין אשר ייצג אתכם בהליכים אלה, עליכם לוודא שהגעתם למקום הנכון ושהנכם בוחרים בעורך דין ליטיגציה ליטיגציה מסחרית – אזרחית אשר מכיר את הדין ואת ההליך המשפטי על בוריו, בעל ניסיון בעריכת כתבי טענות וניהול סכסוכים משפטיים.

נציין שמאמר זה אינו יכול להוות מענה מספק לשאלות פרטיקולאריות ולנסיבותיו הספציפיות של כל מקרה ומקרה, ומטרתו כאמור לסקור ממעוף הציפור את ההליך המשפטי ואת שלביו העיקריים, על מנת להעניק לכם אוריינטציה והבנה כללית של ההליך בפניו הנכם עומדים.

ככלל, כבר עם הפצעת סכסוך משפטי וטרם פריצתו, עדיף להיוועץ בעורך דין ליטיגציה מסחרית – אזרחית המתמחה בניהול ופתרון סכסוכים משפטיים ובייצוג בבתי משפט, זאת על מנת להבטיח שני דברים עיקריים. הראשון, ניהול הסכסוך בצורה מיטבית אשר יכול אף להביא לעצירתו טרם התפרצות ממנה לא תהיה דרך חזרה. השני, קבלת הדרכה נכונה שתעלה את סיכוייכם ואת יכולתכם להוכיח צדקתכם בהמשך ההליך המשפטי ככל ויינקט.

חסון פרץ – משרד עורכי דין

“לקוחותינו יודעים ומרגישים תמיד שדלת המשרד פתוחה בפניהם לכל שאלה”

מלאו את הפרטים הבאים ואנו נחזור אליכם בהקדם

מגע עם "האויב" בניסיון להתקרב:

לעיתים, בטרם אצים לבית המשפט על מנת שזה יכריע בסכסוך בין צדדים, נכון ועדיף לפנות לצד השני במטרה לנסות וליישב את הסכסוך מחוץ לכותלי בית המשפט. באמצעות פניה נכונה לצד השני וניהול מגעים מושכלים עמו בטרם נקיטת ההליך המשפטי, ניתן הלכה למעשה להשיג תוצאה מספקת כבר בשלבים מוקדמים של הסכסוך, ובכך לחסוך את נקיטת ההליך המשפטי ופניה לבית המשפט, על כלל המשמעויות והעלויות הכרוכות בו.

היתרונות המרכזיים בניהול מגעים טרום משפטיים יעילים באמצעות עורך דין ליטיגציה מסחרית – אזרחית, אשר יביאו כפועל יוצא לייתור ההליך המשפטי, באים לידי ביטוי בשני פרמטרים מרכזיים:

הראשון, הפרמטר הכלכלי – בעצם ביטול הצורך בנקיטת ההליך המשפטי נחסכות לצדדים ההוצאות המשמעותיות אשר גורר עמו ההליך המשפטי, ביניהן עלויות עורכי דין, מומחים, אגרות, וכן הוצאות שונות הנלוות להליך המשפטי (כדוגמת עלויות שילוח, תמלול, תרגום וכדו').

השני, הוא פרמטר הזמן והעלות האישית – הליך משפטי על כלל גלגוליו (ראה פירוט במדרכים הנוספים ההליך המשפטי והליך הערעור) יכול להמשך שנים ארוכות, לכן, מניעת פתיחתו של הליך משפטי באמצעות ניהול נכון של הליכים טרום משפטיים תביא לקיצור התקופה בה יעמוד הסכסוך להכרעה, ובכך ייחסכו מהצדדים להליך משפטי זה גם הלחץ, עוגמת הנפש ואי השקט הכרוכים בהתמשכותו של ההליך.

חרף האמור, במקרים רבים לא ניתן לחסוך נקיטת הליכים משפטיים באמצעות ניהול מגעים מקדימים, ולעיתים לא מצליחים הצדדים להגיע לעמק השווה ולהסכמות אשר ייתרו את נקיטת ההליכים המשפטיים. מה עוד שבמקרים מסוימים ייתכן ולא יהיה מקום לנהל הליכים מקדמיים.

ככל וההליך הטרום משפטי לא נשא פרי, אזי על הצד המעוניין לנקוט בהליך משפטי לתת דעתו למגוון רחב של שיקולים, אשר בעיקרם נוגעים לשיקולי עלות תועלת.

במסגרת שיקולים אלה, על הצד המעוניין לנקוט הליך משפטי לחשוב לעומק, האם ההוצאות אשר יוציא בקשר עם ההליך המשפטי והזמן אשר ישקיע לצורך ניהולו יצמיחו לו תועלת אשר מצדיקה זאת. בנוסף, ומשום שהפרמטר הכלכלי אינו חזית הכל, על צד אשר מעוניין לנקוט בהליך משפטי, לחשוב לעומק האם הסעד – או במילים אחרות הדבר שהוא מבקש מבית המשפט להעניק לו – חשוב דיו באופן אשר מצדיק נקיטת הליכים משפטיים חרף השלכותיהם כאמור.

הדברים שנכתבו לעיל, יפים גם בעניינו של הצד השני, הוא הצד החשוף לנקיטת הליכים נגדו, שכן גם הוא כאמור, בדיוק כמו הצד אשר נוקט את ההליכים המשפטיים, יידרש להשקיע כסף וזמן רב בניהול הליכים משפטיים אלה בתקווה שבסופו של יום ידחה בית המשפט את ההליכים המשפטיים אשר יינקטו נגדו, ולו באופן חלקי.

אם אתם מצויים בסכסוך משפטי והגעתם להחלטה כי ברצונכם לנהל את הסכסוך כדבעי, בין אם באמצעות ניהול הליכים טרום משפטיים תחילה ובין אם באמצעות נקיטת הליכים משפטיים ישירות, בין אם תהיו התובעים ובין אם תהיו הנתבעים, עליכם להבין בדיוק היכן אתם עומדים, להבין את ההשלכות הכרוכות בדבר ולקבל ייעוץ בעניין מעורך דין ליטיגציה מסחרית – אזרחית. משרדנו מלווה תובעים ונתבעים בהליכים משפטיים במגוון תחומים, ואנו נשמח לעמוד לרשותכם ולייצגכם תוך שימוש בחשיבה פורצת דרך וביכולות אשר רכשנו במסגרת ייצוג בעלי דין בהליכים משפטיים רבים.

לקריאת מדריכים נוספים בסדרת ההליך המשפטי – קווים לדמותו, מורה נבוכים למתדיין הצעיר, ההליך המשפטי והליך הערעור.

 

הכותב הוא שותף מנהל במשרד חסון פרץ עורכי דין, העומד בראש מחלקת הליטיגציה המסחרית – אזרחית במשרד ובעל ניסיון בייצוג בעלי דין בהליכים משפטיים מגוונים.

 

אין במידע שנימסר במדריך/כתבה/מאמר המפורסם באמצעות חסון פרץ – עורכי דין, אשר ניתן כשירות וולונטרי לציבור, כדי לשמש או להיחשב כייעוץ משפטי ו/או המלצה משפטית ו/או חוות דעת משפטית ו/או תחליף לייעוץ משפטי אצל עו"ד בעל מומחיות, ניסיון ו/או ידע בתחום המשפטי הרלוונטי ואין להסתמך על המידע בכל צורה שהיא. כל פעולה שתעשה על פי המידע הנאמר ו/או המוצג הינה על אחריות הגולש/המשתמש באתר בלבד ולא יהא באילו כדי ליצור יחסי עורך דין לקוח בין הגולש/המשתמש וחסון פרץ עורכי דין ו/או מי מטעמם בין במישרין ובין בעקיפין וחסון פרץ עורכי דין ו/או מי מטעמם, אינם אחראים בשום צורה ואופן לתוצאות השימוש במידע המוצג ו/או הנאמר באתר.

חסון פרץ – משרד עורכי דין

“לקוחותינו יודעים ומרגישים תמיד שדלת המשרד פתוחה בפניהם לכל שאלה”

מלאו את הפרטים הבאים ואנו נחזור אליכם בהקדם